Anna Lindh Vahemere Foorum 2016

Anna Lindh Vahemere Foorum 23 -25 Oktoobril 2016 Valletta, Malta 

Foorum, mis toob kokku rohkem kui 1000 kultuuridevahelised liidrid, noorte valdkonna liidrit ja kodanikuühendust, lisaks mõjukatele poliitikakujundajatele ja rahvusvaheliste donoritele on märkimisväärne üritus, mille eesmärgiks on uuendada suhteid Euroopa ja Lõuna Vahemere regiooni vahel.

Foorumi korraldaja on Anna Lindh Foundation ja Malta Välisministeerium ning foorum toimub iga kolme aasta tagant eesmärgiga pakkuda kaasav koht aruteluks, võrgustikutööks ja parimate praktikate vahetamiseks kultuuridevahelise dialoogi alal.

Foorumi peaeesmärgiks on edendada Fondi rolli kultuuridevahelise dialoogi edendamisel kõigis ühiskonna tasandites, toetades kogukonna mobiliseerimise ja osalemise kaudu kodanikualgatuste elluviimist ning Foorum on suunatud nii neile kes juba tuttavad ALFi tegevusega kui ka kolmanda sektori toimijatele laiemalt üle Vahemere regiooni. Erilist rõhku pannakse kohalikul tasandil tegutsejatele. 

Suurim osa osavõtjaid on noored. Kokku 300 osavõtjatest on korraldaja riigist ning 800 mujalt Vahemere ülestest riikidest. 
Anna Lindh Foorum 2016 koosneb järgmistest osadest - AGORA (paneelsessioonid ja strateegilised seminarid jms), ja MEDINA (töötoad parimatest praktikatest ja seotud metoodikatest jms).
Ülevaade:
- High-level plenary debates on the role of intercultural dialogue in the face of today’s global issues, from challenging extremist narratives to responses to the impact of the refugee crisis. The opening plenary, taking place on United Nations Day (24th October), focuses on operationalizing the first ever UN resolution on Youth, Peace and Security.

- Evidence-led strategic sessions built on the back of pioneering research and innovative practice. MED Forum 2016 will be the platform to present the first results of the “Intercultural Trends Report”, a groundbreaking exercise based on the only public opinion polling of its kind on values and social change in the Euro-Med region.

- Launch of “Young Mediterranean Voices”, the 42-country backed expansion phase of the globally acclaimed Young Arab Voices (YAV) launched in 2011 by the Anna Lindh Foundation and The British Council. The new phase, supported by the EU, will bring for the first time the pan-Arab youth advocacy programme to the Euro-Med stage.

- Partner and delegate-led sessions providing a platform for the international participants and institutional partners to present and exchange proposals for scaling-up existing innovative practice in intercultural action. The sessions will be built on the assessment of the 500+ good practices generated through the Forum calls for participation.

- “Counter-narrative” training involving Youth Sector representatives from the Mediterranean region and delivered through a pioneering partnership with Facebook HQ. The training, which represents a pre-Forum event on 23rd October, focuses on the development of counter-narrative campaigns to challenge extremist discourses.

Foorumi tulemused leiab siin

 http://www.annalindhfoundation.org/forum2016/outcomes

 

Foorumi ametlik veeblileht 

http://www.annalindhfoundation.org/about-med-forum-2016