Ida-Virumaa Noortefoorum

IV Ida-Virumaa Noortefoorumil 2016 "Noorte sotsiaalne kaasatus" toimub neljapäeval, 24. novembril kell 11.00 - 17.30 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis auditoorium 200 (aadressil Raekoja plats 2, Narva).  

Ida-Virumaa Noortefoorum on mõeldud 14-26 aastastele tegusatele ja aktiivsetele noortele, kes soovivad panustada Eesti ühiskonna edendamisse ning kes ihkavad oma häid mõtted teoks teha. Noortefoorumi eesmärgiks on tutvustada noortele nende võimalusi nii oma kogukonna kui ka kogu riigi tegevuses kaasarääkimises ning õpetada ja julgustada noori oma ideid täiustama ja ellu viima. Arutleda koos kriitiliselt teemal Eesti kodanikuks olemine ja leida potentsiaalselt efektiivseid väljundeid aktiivseks kodanikuks olemisel. 

Foorumi peateemadeks on kodanikuharidus, kultuuridevahelise dialoog edendamine, noorte ligipääs tööle ning noored ja kohalikud omavalitsused, arvestades haldusreformi ja noorte hääletamisõigust KOVi valimistel 2017a.

Foorumi programm on jagatud kokku kolmeks osaks. Esimese osa moodustavad temaatilised ettekanded antud valdkonna spetsialistide poolt, et avada teemat põhjalikumalt. Igale ettekandele järgnevalt on võimalik esitada küsimusi. Ettekannetele järgnevalt toimub laiema huvigruppide ringiga Paneeldiskussioon ning päeva lõpetavad praktilised töötoad eksperdist juhendajaga, kus on võimalik väiksemas ringis spetsiifilisemat teemat koos teiste osalejatega lahata. Programmi erikülaline professor ja noorte võimestaja Hr. Professor Nicolai Tsveatcov. Päeva lõpus toimub essee- ja fotokonkursi võitjate tunnustamine ning noore tunnustamine konkursis " Sädemeke ".

Foorumile saab registreerida kuni 22. novembrini veebil: http://goo.gl/forms/Rxw0zyyZTC.

PÄEVAKAVA

Neljapäev, 24.11.2016
10:00 – 11:00 Registreerimine ja tervituskohv
11:00 – 11:10  Tervitussõnad – Dmitri Dmitrijev, Riigikogu liige
11:10 – 12:00 Ettekanded:
•  “Noored ja kohaliku omavalitsus haldusreformi tormil” – Eduard East, Jõhvi Vallavalitsus
•  “Igale noorele osalusvõimalus” – Timo Torm, Eesti Noorteühenduste Liit, Osaluskogude koordinaator
•  “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivelisuse parandamine Ida-Viru maakonnas” – Vladimir Naumov, Programm “Noorte Tugila” MTÜ Uus Sild

12:00 – 13.00 Paneeldiskussioon: Kas noorte häält on kuulda ühiskondlikult olulistel teemadel? (haridus ja vabaeg, noorte kaasatus ja poliitika, noorteettevõtlikus ja tööotsing).
•  Anneki Teelahk, Eesti Töötukassa, Ida-Viru osakonnajuhataja
•  Ingar Dubolazov, Jõhvi Valla haridus-, kultuuri- ja noorsootöö nõunik
•  Noorsootöötaja (Noortekeskuse esindaja, kinnitamisel)
• Timo Torm, Eesti Noorteühenduste Liit, Osaluskogude koordinaator

13.00 – 13.45 Lõuna (Fuaeejs) + Networking.
13.45 – 15.00 Töötoad

  • (Kultuuridevaheline dialoog) Multikultuurne ühiskond – tema võimalused ja väljakutsed? – Aud 215
  • (Kodanikuharidus) Noored poliitikas: täna otsustan mina! (Noorte muutuv roll KOVis) – Aud 216
  • (Ettevõtlilkkus ja Töö) Noorte ettevõtlikkuse arendamine ning tööotsing – Aud 217
  • (Praktiline töötuba) Noored kui kodanikuühiskonna eestvedajad – minu esimene kogemus. -Aud 129
  • 15.00 – 15.30 Töötubade kokkuvõtted

15.30 – 15.50 Erikülaline:  Professor Nicolai Tsveatcov,  “Youth as a power of change – leaders of today?!”
15.50 – 16.30 Kokkuvõtted ja essee ning fotokonkursi võitjate tunnustamine ning noorte tunnustamine konkursis “Sädemeke”.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi. Täname mõistliku suhtumise eest!

Küsimuste korral palun pöörduda projektijuhi Vassili Golikovi poole  vassili@sscw.ee; telefon 55602993. Registreerimise ja konverentsi tehniliste küsimustega pöörduda – info@sscw.ee .