Sillamäe Lastekaitse Ühing arendab 2018 a. koostööd Eesti ja Tuneesia kodanikuühiskonna esindajate vahel

05.03.2018

Sillamäe LÜ viimase 4 aasta jooksul võtnud endale ühe prioriteedina panustama kodanikuüshikonna arendamisele s.h. ka rahvusvahelise tasemel. Sillamäe LÜgu arengukoostöö programmi raames toimusid Noorte ja kodanikuühiskonna arutelude ning oskuste päevad 22-23.02.2018 Tallinnas ning 24-25.02.2018 Ida-Virus, mille raames kohtusid Eesti kodanikuühiskonna esindajad, noorte aktivistid ja huvitundjad Tuneesia Suursaadikuga Hr. Hatem Atallahaga, kes oli rõõm jagada praktilised oskused ja akadeemilised teadmised kultuuridevahelise hariduse, EL-Vahemereriikide vahelise koostöö dialoogi arendamises, kodanikuühiskonna arendamises, noorte võimestamisest. Tutvusta kas kuidas Tuneesia ühiskonda  panustab demokraatia arendamisel oma riigis ning jagas oma visioon kuidas Eesti kodanikuühiskond saaks aidata Eesti - Tuneesia hariduse, kultuuri ja kodanikuühiskonna valdkondades koostööpoliitika kujundamisele rahvusvahelisel tasemel. 

Noorte arutelu ja oskuste päevade eesmärgiks oli algatada ühiskondlikku diskussiooni kultuuride ja põlvkondade vahelise suhtlemise ümber, et kujundada efektiivselt toimivat ja avatut ning sallivat ühiskonda läbi haridusliku programmi, noorsootööd ja noortealgatuste võimestamise ning rahvusvahelise koostöö algatamine.  Tore kinnitada, et Tallinn pävad edenesid  ning Tallinn õpilastel/noortel ja kodanikuühiskonna aktivistidel (vabatahtlikud, erinevad oranisatsioonide esindajad kes tegelevad lastega, kultuuriga, haridusega ning kodanikuühiskonna arendamisega) oli palju mida õpida ja arutleda, s.h. kuidas paremeni aru saada pagulasi, milles saaks olla positiivsed muudatused Eesti ja Tuneesia kodanikuühiskonna esindajate vahel.

Noorte ja kodanikuühiskonna arutelude ning oskuste päevad sisaldas:

  • Arutelud ja väitlusturniir
  • Kolme oskustetöötuba
  • Noorte ja riikliku asutuste/fondide laada.

Ürituste raames toimusid noorte vahel (Tallinn ja Harjumaa koolide ning ülikoolide esindajate) väitlused s.h. ka inglise keeles. 22.02.2018 kell 15.00 algasid praktilised arutelud, mille raames noorte ja kodanikuühiskonnna praktikud (hariduse, kultuuri ja noorsootöö valdkonnast) arutleti tähtsad küsimused, kui ka tekkitati uued võrgustikud/ sidemeid algatused ja mõtted, kuidas paremeni aru saada teineteist s.h. ka pagulasi ja inimesi teiste kultuuriga. Tore tõestada, et noored ja üliõpilased olid väga huvitatud Tuneesia ja Araabia riikide kultuuriga, poliitikaga ja kodanikuühiskonna toimemisega sh. ka olemas olevate muredega, millega Eesti kodanikuühiskond saaks neile kaasa aidata.

Eestis toimuva ürituse raames tutvustas ekspert kuidas Anna Lindh Foundation ja ta isiklikult olles Tuneesia suursaadikuna panustas kultuuridevahelise dialoogile, kodanikuühiskonna ja noorte võimestamisele, demokraatiale ja hariduse edendamisele Tuneesias kui ka Vahemere riikides, missugused väljakutsed nende valdkonnas ja seostud allteemadega (pagulaste kriis, äärmuslaste diskursus, jm) lisaks ka sellest kuidas EL ja Araabia riikide kodanikuühiskonna esindajad saavad panustada koostöö arendamise, noorte võimestamisse ning kohaliku kultuuridevahelise hariduse poliitika kujundamisele ja levitamisele oma kogukonnas. 23.02.2018 Esines Hr. Hatem Atallah  inglise keeles loenguga "Youth as a key for Sustainable development and crosscultural cooperation in the EuroMed Region" Talinna Kesklinna Vene Gümnaasimis ja tutvusta Diplomaadi ameti väljakutsed ja võimalused. 

Päeva teises osas pidasi Euroakadeemias noortele ja spetsialistidele (vabaühendused, hariduse ja kultuuritöötajad) suunatud inglise keelset kõne ja töötuba ning osales ka eskperdina seminaril "International cooperation as a tool to the open democractic society or a challange for the state?" Järgmisel päeval ehk 24.02 hommikul võtis suursaadik osa koostöökoosolekust Sillamäe LÜga ning ka kaasatud Eesti vabaühenduste esindajatega ja koostööpartenritega, et kaardistada Eesti kõikide partnerite soovitatud ühiskoostöö tegevused ning lõimuda neid Tuneesia kodanikuühendustega ning ka Tuneesia kodanikuühiskonna arendamise ühistegevus plaani alla.  Koostöökoosoleku korraldamine Ida-Viru kodanikuühendustega oli vaja selleks, et paika panda koostöö projekti ning tähtsad küsimused, et esitada ühistaotlus EL programmide raames. Ida-Virus kohtus Suursaadik Ida-Virumaa kodanikuühiskonna ja noorstootöö arendajtega (sh. rahvusvahelist koostöö edendajatega) ning ka KOVi esindajatega Jõhvis ja Narvas. Eraldi pidasime koostöökoosoleku ka Ida-Virumaa Rajaleidja keskuse juhatajaga Maire Meriojaga, kellega plaanime süveneda koostööd ja tuua Innove (Rajaleidja) hea praktikat Tuneesia hariduse valdkonnas tugiteenuste know-how`uga. Õhtul 24.02.2018 osales Suursaadik EV100 juubeli tähistamise üritustel Narvas. 

Järgmised sammus on teostada kõik arutletud juba praktikasse ning EL programmide kaudu esitada projektitaotlused ja kasutada see võimalus, et jätkata kasulikuseks ühis koostöö kodanikuühiskonna arendamiseks nii Tuneesias kui ka Eestis.

Pildid leiab ametliku facebookilehel: www.facebook.com/SSCW.ESTONIA

Amb. Hatem Atallah (Tuneesia kõrge tasemelise eksperti) osalemist Eesti kodanikuühiskonna ürituste seerial ja  projekti ettevalmistamisel koosolekul toetas Kodanikuühenduse Sihtkapital Eesti Kodanikuühiskonna kogemuse rahvusvahelise levitamise ja rahvusvahelise huvikaitse võimekuse suurenemi  konkursi kaudu.  

 

NOORTEMUUSIKAL AELITA 2.0 Ühendab Eestimaa noori ja paneb mõtlema Eesti ja noorte tulevikust!

10.02.2018

Sillamäe Lastekaitse Ühing ja muusikaliteater "Taevakivi" teevad Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ootamatu ja toreda kingituse.

Nimelt valmib originaalmuusikal „Aelita 2.0 ehk Märka inimeses imet”, lõbus ja õpetlik lugu kosmosest, teadusest ja sellest, kuidas suhtuda tundmatusse. Kauni tulnukteaduri Aelita, teiste galaktikate elanike ning Eesti noorte ühine lugu jõuab lavale Eesti iseseisvusmanifesti väljakuulutamise eelõhtul.

Muusika on loonud noored heliloojad Siim Aimla juhtimisel. Lavastab NUKU muusikalidega kuulsust kogunud Reeda Toots, koreografina on andekas Natalja Šabartšina. Kaasa teeb 100 noort näitlejat, lauljat, tantsijat ning muusikut üle Eesti.

Et loo keskmes on nii armastus kui ka teadus, mängivad kaasa robotid, lae all hõljuvad droonid, asja juurde käib valgus- ja videoinstallatsioon ning ka pauk, suits ja tuld. Üllatuis pakub teadusteater Kolm Põrsakest.

Miks „Aelitat“ vaadata? Ikka sellepärast, et see on meie endi eesti asi, muusikast pisima kingapaelani. Ja samas ülistab „Aelita“ avatust ja headust. Aga eeskätt – see on suur, uhkete eriefektidega ja mitmete muusikastiilidega (räpp, pop, rock, india, latino jm) lavalugu, mille on teoks teinud ainult noorte hea tahe ja pühendumus. Rõõm kinkida oma aega ja annet.

Olete kõik oodatud! Kohtume etendusel!

Esietendus Nordea Kontserdimajas 22.02.2018 kl 18. Etendus on eesti keeles, inglise ja vene subtiitritega. Ostetud piletiga toetad Virumaa laste- ja noorteabi fondi. Selle kaudu rõõmustame andekaid lapsi ja noori, et nad saaks täita oma unistusi. Vaata http://foundation.sscw.ee/. Piletid on müügil Piletilevis ja pileti hind alates 16 eurost.

Lisainfo: www.muusikal.sscw.ee

Kutsume seminarile "Lapsevanem küsib, meie leiame lahenduse" 21.11.17 Rakveres

03.11.2017

Sillamäe Lastekaitse Ühing koostöös Sotsiaalministeeriumi, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna ja Ida-Virumaa Rajaleidja keskusega korraldab septembrist novembrini kestvat seminaride sarja „Kasvame koos“.  Sarja raames kutsume vabaühendusi, ettevõtjaid, kohalike omavalitsuste esindajaid, laste ja peredega töötavaid spetsialiste ning lapsevanemaid 

seminarile "Lapsevanem küsib, meie leiame lahenduse: koostöö sotsiaalvaldkonnas"

Teisipäeval, 21. novembril kell 10.00, Rakveres Sotsiaalkindlustuse ameti majas
(Tallinna tn. 30 I korruse saal)

Seminari eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust positiivsest vanemlusest ja vanemaharidusest laiemalt, suurendada lapse heaolu toetavate teenuste kohta info jagamist, ning tugevdada spetsialistide ja erinevate asutuste koostööd laste ja perede heaolu tagamiseks.

Loe veel...

Seminar „Laste kehalise karistamise ennetamine ja tulemuslik võrgustikutöö“ Narvas, 16.11.2017

27.10.2017

Sotsiaalministeerium kutsub 16.novembril Narva Kolledži suures saalis seminarile „Laste kehalise karistamise ennetamine ja tulemuslik võrgustikutöö“. 

Alates 2016.aasta 1.jaanuarist on Lastekaitseseadusega keelatud igasugune vägivald lapse vastu, sealhulgas kehaline karistamine. 
Seminari eesmärk on kirjeldada head võrgustikutööd kehalise karistamise vähendamiseks ning lastekaitse võrgustikutöö võimalusi Ida-ja Lääne-Virumaal. 
Osalevad ka väliskülalised Läänemeremaade Nõukogu riskilaste töörühmast ning organisatsioonist The Global Initiative to End All Corporal Punishment of Children, kes jagavad meiega oma rahvusvahelisi teadmisi.
Seminaril on kasutusel kolm töökeelt: eesti, vene, inglise.
Seminari korraldajatele on koostööpartneriteks Sotsiaalkindlustusamet, Sillamäe Lastekaitse Ühing, SOS Lasteküla, Tartu Ülikooli Narva Kolledž.

Registreeri:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGy3sqk1TDlRtdSuJGrVJcui6-yu-jXebLi4eJzCVvQB_Lrg/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Loe veel...

20.10.2017 Kutsume seminarile "Lapsevanem küsib, meie leiame lahenduse" 15.11 Kohtla-Järve Keskraamatukogus

20.10.2017 Kutsume viimasele seminarile "Lapsevanem küsib, meie leiame lahenduse" 22.11.17 Jõhvi Vallavalitsuses

10.10.2017 NOORTEMUUSIKAL „AELITA 2.0“ OTSIB NÄITLEJAID JA LAULJAD

03.10.2017 Esimene seminar-arutelu “Noorte ja Eesti vabariigi tulevik – meie 2100. aastal” Narvas 13.10

25.09.2017 Kutsume seminarile "Lapsevanem küsib, meie leiame lahenduse" 4.10 Maidla Põhikoolis ja 5.10 Kiviõli Vene koolis

20.09.2017 Kolmapäeval, 20. septembril algas lapsevanematele ja laiemalt kogukondadele suunatud teavituskampaania põhisõnumiga “Lapsevanem küsib - meie leiame lahenduse!”.


Arhiiv