Otsime vabata Otsime vabatahtlikke “EUROMED: Haridus ilma piirideta“ korraldustiimi

26.02.2017

Ootame Sind vabatahtlikuks perioodiks 14. märts -30. juuni 2016 Tallinnas toimuvasse projekti EUROMED: Haridus ilma piirideta", mille kõik üritused toimuvad 5-ndast septembrist 2016 kuni 4-nda juulini 2017 Eestis, Lätis, Rootsis, Marokos, Algeerias, Egiptuses, Eesti juhtimisel.

Projekti eesmärk on julgustada loovaid lahendusi ja edendada kultuuridevahelist haridust Euro-Vahemere regiooni noorte seas, et suurendada piiride ülest kommunikatsiooni ja ehitada usaldust ning motiveerida noori võtma juhtrolli regiooni arengus ning teadvustada kultuuride ülese koostöö kasulikkust, sest meil on ühised eesmärgid ja ühine tulevik.

Projekt lõppeb Rahvusvahelise suurkonverentsiga Tallinnas 9. juunil 2017, mis kaasab Anna Lindh Foundationi juhtkonda, Eesti ja välismaa hariduse ja kodanikuühiskonna eksperte, esindajaid Euroopa Komisjonist, Vahemere Liidust, saatkondadest ja mujalt.

Vabatahtlike tööd koordineerivad projektijuht ja korraldajad.

Vabatahtlike ülesandeks on:

– aidata valmis sättida ja korras hoida konverentsiruumi (lauad-toolid-materjalid),

– tegeleda saabuvate registreerimise ja juhatamisega,

– teha ürituse vältel pilte (ja videoid) ning vahekokkuvõtteid läbitud teemadest,

– teha projekti veebilehel euromed.sscw.ee väiksemaid disainitöid,

– aidata kaasa jooksvate küsimuste lahendamisele koostöös korraldajatega.

Eraldi otsime ka kujundajat rahvusvahelise veebiressursi www.euromeduc.com ning valmistava õppejuhendi (E-Toolkit) valmimise juurde appi. Oleks vaja kogemustega veebidisainerit, kes valdab hästi Photoshopi ning on loova mõtlemisviisiga.

Vabatahtlikult ootame:

1. Julget pealehakkamist,

2. Täpsust ja vastutustunnet,

3. Kasuks tuleb varasem kokkupuude vabatahtliku tööga ja inglise keele oskus hea tasemel.

Vabatahtlikule pakume:

1. Võimalust osaleda täies mahus projekti rahvusvahelisest konverentsist (sh toitlustus),

2. Võimalust tutvuda aktiivsete noortega ja ekspertidega erinevatest Eestimaa nurkadest ja projekti partnerriikidest Eesti, Rootsi, Läti, Suurbritannia, Itaalia, Marokko, Alžeeria, Tuneesia, Egiptus ja Jordaania.

3. Soovi korral ka tunnistust tehtud töö eest.

Juhul kui vabatahtlikuks olemine pakub Sulle huvi, siis kirjuta lühidalt endast (nimi, kontaktid, varasem kogemus selliste ettevõtmistega) ja oma motivatsioonist (miks soovid kaasa lüüa) aadressil euromed@sscw.ee hiljemalt 11. märtsil 2017. Kui soovijaid on rohkem kui meil abikäsi vaja, siis teeme omalt poolt tutvustuse ja motivatsiooni põhjal valiku ning võimalusel pakkume ka muud valiku variandid.

Kohtumiseni!

Lisainfo: www.euromed.sscw.ee 
Vassili Golikov, tel 55602993

Ida-Virumaa kodanikuühiskonna eestvedajaid 2016

25.11.2016

24.11 ja 25.11.2016 toimus  laureaatide väljakuulutamine ja auhindade jagamine aasta parimate konkursil, mille eesmärgiks oli tunnustada Ida-Virumaal edukalt tegutsevaid ühendusi/noori ja kodanikuühendusi, nende poolt elluviidud mõjukaid ettevõtmisi/ projekte ja  kodanikuühiskonna arengusse aktiivselt panustavaid isikuid. Teadvustada maakonna inimestele kodanikuühiskonna olulisust ja tunnustada ühenduste poolt antavat panust Ida-Viru maakonna elukeskkonna arendamisse.

Auhindu antakse välja viies kategoorias:

1. Aasta vabaühendus 2016
2. Aasta kodanikuühenduste tegu 2016
3. Aasta vabatahtlik 2016
4. Aasta kodanikuühiskonna toetaja 2016
5. Noor Sädemeke 2016

Auhinnalistele kohtadele jagati tänukirjad ja kingitused. Peaauhinad kruiisireis Stockholmi 4-le inimesele millega kaasneb ka automaatne tasuta osalemine 2017 a. Sillamäe LÜ projektides. Lisaks sellele avaldasime tänu ka projekti partneritele ja toetajatele.

Tallink Gruppi poolt on välja pandud, kruiisireis Stockholimi ja Helsinki, Tallink Spa Keskusse külastamine terveks päevaks, mälupulgad. Lastekaitse Liidu raamatupreemia ja palju muid.

Auhinna laureaadid 2016

Aasta vabaühendus 2016: MTÜ Motos, spordi eluviisi progrageerimise eest Narvas ja Ida-Viru piirkonnas / MTÜ Lüganuse Külaselts, Luganuse valla kogukonna ja külaelu  arendamise ja liitmise eest ja suurte ürituste eest vedamise eest.

Aasta kodanikuühenduste tegu 2016:  Arvamusfestival (Ivo Posti)

Aasta vabatahtlik 2016 Vabatahtlik: Aleksandr Moissejenko / Vadim Markov

Aasta kodanikuühiskonna toetaja 2016: Enno Vinni /  Fjodor Denisenko

"Sädemeke "noorte  arengu toetajad":  Narva Keeltelütseum,  Ida-Virumaa Noortekogu

"Sädemeke aasta noortetegu"  UNESCO päevade tähistamine, Narva Soldino Gümnaasium


Lisainfo: Vassili Golikov, Programmide juht, vassili@sscw.ee 

Tunnustusüritus 25.11.2016 Narva Kolledžis

20.11.2016

Kutsume teid II Ida-Virumaa Kodanikuühiskonna foorumi raames toimuvale  tunnustusüritusele 25.11.2015 kell 14.00 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, auditoorium 100. 

Ürituse raames toimub laureaatide väljakuulutamine ja auhindade jagamine aasta parimate konkursil, mille eesmärgiks on tunnustada Ida-Virumaal edukalt tegutsevaid ühendusi/ kodanikuühendusi, nende poolt elluviidud mõjukaid ettevõtmisi/ projekte ja  kodanikuühiskonna arengusse aktiivselt panustavaid isikuid. Teadvustada maakonna inimestele kodanikuühiskonna olulisust ja tunnustada ühenduste poolt antavat panust Ida-Viru maakonna elukeskkonna arendamisse.

Auhindu antakse välja viies kategoorias:

1. Aasta vabaühendus 2016
2. Aasta kodanikuühenduste tegu 2016
3. Aasta vabatahtlik 2016
4. Aasta kodanikuühiskonna toetaja 2016

Auhinnalistele kohtadele jagatakse tänukirjad ja kingitused. Peaauhind kruiisireis Stockholmi 4-le inimesele millega kaasneb ka automaatne tasuta osalemine 2017 a. Sillamäe LÜ projektides. Lisaks sellele avaldame tänu ka projekti partneritele ja toetajatele.

Tallink Gruppi poolt on välja pandud, kruiisireis Stockholimi ja Helsinki, Tallink Spa Keskusse külastamine terveks päevaks, mälupulgad. Lastekaitse Liidu raamatupreemia ja palju muid.

Oma osalemise kohta palume teavitada meid ja registreerida emaili teel info@sscw.ee  R.S.V.P  23.11.2015.

Tunnustamisürituse läbiviimist toetavad Tallink Grupp, Lastekaitse Liit…

Lisainfo: Vassili Golikov,  projektijuht, tel: 55602993, e-mail: vassili@sscw.ee

II Kodanikuühiskonna Foorum “Ida-Virumaa kompetentsed sotsiaalteenuste osutajad” ootab osalejaid

04.11.2016

Kutsume Teid osalema II Ida-Virumaa Kodanikuühiskonna Foorumile 2016 pealkirjaga “Ida-Virumaa kompetentsed sotsiaalteenuste osutajad”, mis toimub 25-26. novembril kell 11.00 – 16.00 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis auditoorium 100 (aadressil Raekoja plats 2, Narva).

Ida-Virumaa Kodanikuüshikonna Foorum “Kompetentsed sotsiaalteenuste osutajad” on suunatud Ida-Virumaa sotsiaalteenuste osutajatele, noorettevõtjale, KOV esindajatele, sotsiaalteenuste osutajate koostööpartneritele (Riiklikud ja muu asutused), kes soovivad jätkata arendada sotsiaalse ettevõtlust või alustada sotsiaalse ettevõtlusega) ja mittetulundusühingutele ja kohaliku omavalitsustele, kes on kuulnud sotsiaalsest ettevõtlusest ja kes leiavad, et see teema pakub neile huvi või juba tegutsevad proffsioonaalselt sotsiaalteenuste osutamisega, kuid ei tea millega täpsemalt tegu on või kuidas sotsiaalse ettevõtlusega/sotsiaalteenust algust teha.

Foorumi eesmärk on pakkuda kohalikele ettevõtlikele ettevõtjatele ja organisatsioonidele tuge, ja kompetentsuse tõstmist ja julgustust oma ideid ellu viia kvaliteetsel tasemel. Foorumi kaudu pakutakse neile informatsiooni sotsiaalse ettevõtluse (sotsiaalteenuste) olemusest ja sellega tegelemise eripäradest ning antakse ka konkreetsemaid juhiseid ja näpunäiteid kuidas just nende organisatsioon saaks sotsiaalse ettevõtlusega tegeleda ja algatada koostööd KOViga või riigi asutusega.

Foorumile saab registreerida kuni 23. novembrini (valides  veebilehel: http://www.sscw.ee/index.php?id=13191

Loe veel...

03.11.2016 IV Ida-Virumaa Noortefoorum ”Noorte sotsiaalne kaasatus” ootab osalejaid

01.11.2016 Ida-Virumaa õpilaste väitluspäev 16. Novembril Jõhvi Gümnaasiumis

20.10.2016 Projekti "Teadlik ja Salliv noor kodanik 2" raames toimusid kaks esimest kodanikuhariduse edendavad seminari

15.10.2016 Ida-Viru maakonna parimate noorte, kodanikuühenduste ja toetajate tunnustamine, esita oma kandidaat!

13.10.2016 Kodanikuühiskonna ümarlaud 28.10.2016 kell 11.00 Ida-Viru Maavalitsuses (Keskväljak 1, Jõhvis).

01.10.2016 Essee- ja fotokonkurss projekti "Co-management Ida-Virumaa 2016" raames.


Arhiiv